Konuklarımıza Sorduk: Melih Ekener

23.05.2021
689
A+
A-
Konuklarımıza Sorduk: Melih Ekener

Neva Sanat alanında geliştirmiş olduğumuz ilk programımızın konuğu Oyuncu ve Yazar MELİH EKENER beyefendi ile “Geçmişten Günümüze Tiyatro” konusunu üzerine sohbet edip bir film, bir müzik ve bir kitap önerisi istedik…

Film

The Shack

The Shack , Stuart Hazeldine tarafından yönetilenve John Fusco , Andrew Lanham ve Destin Cretton tarafından yazılan, William P. Young’ın aynı adlı 2007 tarihli romanından uyarlanan 2017 Amerikan Hristiyan drama filmidir. Filmin başrollerinde Sam Worthington , Octavia Spencer , Graham Greene , Radha Mitchell , Alice Braga , Sumire Matsubara , Aviv Alush ve Tim McGraw yer alıyor.

Mackenzie “Mack” Phillips, annesini de taciz eden sarhoş babasının elinde çocukken fiziksel ve duygusal tacize uğradı. Bir gün, Mack kilisesindeki vaize kötü muameleyi anlatır ve ceza olarak babası onu sert bir şekilde döverek Mack’in annesinin onları terk etme kararına yol açar. 13 yaşında bir çocukken babasını viskisinde striknin ile zehirlemeyi seçti . Film, babasının öldürülmesinin cezai sonuçlarını içermiyor.

Müzik

Tomaso Albinoni
Adagio in G Minor

Kitap

Halil Cibran
İnsanoğlu İsa

Bu yapıtta, bilgesinden tüccarına, fahişesinden hırsızına varana kadar İsa’ya tanık olmuş kişileri öylesine ustalıkla konuşturmuştur ki, cümlelerin coşkulu akışında sizler de bir şeyler söylemek için sözün kendinize gelmesini bekleyeceksiniz. Ama en güçlü tanık Cibran’dır ve on dokuz yüzyıl sonra konuşacaktır.
“Sana kral diyorlar
ve sarayına almak istiyorlar
Mesih ilân ettiler seni
Yine de kutsal yağı kendilerine sürenler
Evet, senin hayatından geçiniyorlar.”
Bu kitabı okuduktan sonra söz size gelecek… Ve belki başka bir “insanoğlu”nun yaşamını taçlandıracaksınız.
Çünkü, “Hâlâ Artemis’in rahibeleri tapınakların gizli köşelerinde her gün O’nu taçlandırmaktadırlar.”

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.