Konuklarımıza Sorduk: Ömer Faruk Yıldız

22.05.2021
351
A+
A-
Konuklarımıza Sorduk: Ömer Faruk Yıldız

Fikir alanında geliştirmiş olduğumuz programımızın bu ayki konuğu Ömer Faruk Yıldız beyefendi ile “Neden Herkes Sürekli Aynı Şeyleri Konuşuyor?” sorusu üzerine sohbet edip bir film, bir müzik ve bir kitap önerisi istedik…

Film

Ready Player One

Ready Player One (Özgün adı: Ready Player One), yönetmenliği Steven Spielberg tarafından gerçekleştirilen ve Ernest Cline’nin aynı isimli romanından uyarlanan 2018 çıkışlı Amerikan yapımı bilimkurgu macera filmidir. 2045 yılı sonlarında dünya yüzeyindeki birçok şehir, eskimiş araba ve elektronik eşyaların bulunduğu kenar mahallelere dönüşmüştür. İçerisinde yaşamanın keyif vermediği böylesi bir dünyada OASIS adındaki çok oyunculu çevrimiçi bir oyun, insanlara içerisinde yaşadıkları dünyadan kısa da olsa bir kurtuluş sunmaktadır. İçine girdikleri bu dünyada istedikleri gibi yaşayan insanlar, Batman ile Himalayalara tırmanabilir, Mısır’da piramitler üzerinde kayak yapabilir, hatta cinsiyetlerini bile değiştirebilirler.

Müzik

Homayoun Shajarian

Ba Man Sanama

Kitap

İhsan Oktay Anar Kitab-ül Hiyel

Puslu Kıtalar Atlası’yla birçok okuru şaşırtan ve sevindiren İhsan Oktay Anar’ın ikinci romanı Kitab-ül Hiyel, “eski zaman mucitlerinin inanılmaz hayat öyküleri”ni anlatıyor. Yafes Çelebi, Calud ve Lalezar Necef Bey’den Angilidis Efendi’ye, Samur ve Yağmur Çelebiler’den Uzun İhsan Efendi’ye bir sürü mucit, hiyelkar, aktarıcı, “rivayet edici”, mağdur, sarhoş, meyhaneci, kahveci… Okuyanın okumayanlara kolay anlatamayacağı ama insanın birileriyle paylaşmak isteyeceği romanlardan, Kitab-ül Hiyel.

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.